Nemėgstate kavos? Tiek atlikti tyrimai, tiek mano darbo patirtis rodo, jog žmonės ne tik suvartoja daugiau šokoladų, tortų ar sausainių, bet dažniau pyragus kepa ir namuose, taip siekdami gauti malonumo nors iš maisto. Gerai išsimiegokite. Kas dešimt metų, po trisdešimties, žmogaus raumenų masė menksta 3—5 proc. Pasak medikės, net ir bulvių siekiant sumažinti svorį atsisakyti nebūtina — svarbiausia, kad bulvės nebūtų keptos ir būtų suvartojamos pirmoje dienos pusėje.

Kodėl sendami priaugame svorio? Svorio ir apimčių augimas yra natūralus procesas, jei jums jau per 30 metų. Kodėl taip nutinka? Metams bėgant svoris auga, net jei ir mitybos įpročiai nesikeičia.

13 svorio padėti jaunimui mesti svorį

Papildomų kilogramų atsiranda pamažu, tačiau neišvengiamai. Tam esama daugybės priežasčių, tarp kurių gali būti ir netaisyklinga mityba, nejudrus gyvenimo būdas, paveldimumas, socialiniai veiksniai, hormonų disbalansas.

Kūno masė (svoris) berniukai, kg

Fizinis aktyvumas ir raumenų masės netekimas Daugelis vyresnių žmonių norėtų susigrąžinti bent dalį tos energijos, kuri taip būdinga vaikams.

Vaikai nepaprastai aktyvūs, nuolatos juda, šurmuliuoja, sukiojasi, bėgioja ir todėl žymiau rečiau nei suaugusieji priauga antsvorio.

Kodėl sendami priaugame svorio? Svorio ir apimčių augimas yra natūralus procesas, jei jums jau per 30 metų.

Tačiau vos tik pradėjus eiti į mokyklą, hipodinamija pradeda savo sėkmingą planinę kelionę. Kuo daugiau metų praleidžiama mokantis, tuo daugiau laiko žmogus būna prie stalo ir vis dėlto turi mažiau galimybių bei laiko pajudėti.

13 svorio mano metamas svoris

Tyrimais įrodyta, kad sparčiai karjeros laiptais kylantys žmonės taip pat neretai pradeda mažiau laiko skirti fiziniam aktyvumui. Tapus vadovu, nešioti dokumentų, vaikščioti iš kabineto į kabinetą taip pat nebereikia — visais klausimais darbuotojas gali būti iškviečiamas į vadovo kabinetą.

Berniukų ūgis cm

Nepakankamas aktyvumas lemia, jog su maistu ir gėrimu gaunamos kalorijos nepernešamos į energijos reikalaujančius raumenis, o ima kauptis kaip riebalai. 13 svorio sustiprėja, nes raumenų masė po truputį mažėja.

13 svorio 8 savaičių svorio kritimas

Kas dešimt metų, po trisdešimties, žmogaus raumenų masė menksta 3—5 proc. Šis procesas vadinamas sarkopenija.

Nuorodos kopijavimas

Stresas Vienas iš streso bruožų — jis veikia organizmo gebėjimą optimaliai perdirbti maisto medžiagas ir maisto produktus. Ne mažiau žinoma ir tai, jog stresas verčia žmones valgyti daugiau nei įprastai. Tam egzistuoja paprastas paaiškinimas. Stresas organizmui — blogis, ir kūnas stengiasi apsiginti nuo jo teigiamomis emocijomis.

O kas gali būti maloniau, nei skaniai pavalgyti?

13 svorio numesti svorio c9

Vaikystėje ir jaunystėje paprastai patiriame mažiau streso nei suaugę. Vaikas visada gali išsiverkti mamai ant kelių, ji jį nuramins bei paguos.

Tačiau kuo žmogus vyresnis, tuo daugiau įsipareigojimų ir atsakomybių gula ant jo pečių. Įtampai augant, stimuliuojama daugybė sutrikimų — tarp jų, ir svorio augimas.

Taip pat atminties ir kognityviniai sutrikimai, imuniteto kritimas, aukštas spaudimas, širdies ir kraujagyslių problemos.

13 svorio šalutinis abs riebalų prarasti

Hormonų lygio mažėjimas Senėjimo procesas susijęs ir su stipriu skirtingų 13 svorio gamybos sumažėjimu. Tokių kaip: augimo hormonų, estrogeno, progesterono, testosterono ir kitų skydliaukės hormonų.

Lose 10kg at Home - 30 Days Weight Loss Challenge For Overweight People - DAY 13

Tyrimai parodė, kad pirmieji hormonų pokyčiai įvyksta apie uosius gyvenimo metus. Su amžiumi susiję pokyčiai labiausiai ir nulemti augimo hormono. Su tuo susijęs ir raumenų masės sumenkimas, jėgų netekimas, riebalų kaupimasis pilvo srityje, miego ir nuotaikos sutrikimai.

Tyrimai taip pat rodo, kad papildoma augimo hormonų terapija padeda atkurti hormonų balansą ir, galbūt, sustabdyti negatyvius pokyčius. Kita vertus, šio metodo saugumas dar nepakankamai ištirtas ir įrodytas. Ką daryti? Ar galima išvengti ar bent jau pasipriešinti natūraliems procesams, kada imame ir priaugame svorio? Atsakymas į šį klausimą daugiausia priklauso nuo to, kiek esate pasiryžę su savimi padirbėti. Didžiausią įtaką tam vis dėlto daro pakankamas kalorijų kiekio suvartojimas ir taisyklinga mityba.

Youtube Pasak gydytojos dietologės, svorį metantys žmonės neretai turi klaidingų įsitikinimų — iš mitybos raciono išbraukia riebalus ir tikisi greitų rezultatų, tačiau svorio metimo pastangas reikėtų vertinti tik po dvejų metų. Populiarios dietos duoda greitų rezultatų, deja, numesti kilogramai dažnai grįžta su kaupu, tad metant svorį svarbu valgyti ne mažiau kaip 3 kartus per dieną ir palaipsniui, o ne drastiškai mažinti suvartojamų kalorijų kiekį.

Kiti veiksniai — pakankamas fizinis aktyvumas ir reikiamas poilsis. Kovoti su antsvoriu bėgant 13 svorio taps vis sunkiau.

13 svorio ar qvar gali prarasti svorį

Tačiau teisingai maitindamiesi, svorio metimas daphne alabama ir apsišarvavę kantrybe, su senėjimu susijusį svorio augimą galite pažaboti. Pagal užsienio spaudą parengė J. Lūžaitė-Kajėnienė Kasdienybė.