Jei jūsų triušis šalia pagrindinio pašaro nuolat kremta grūdus, jis gali lengvai priaugti viršsvorio. Tai išprovokuoja ligas, dažniausiai sukeliančias gyvūno mirtį.

Dekoratyvinis triušis

Jei jūsų triušis šalia pagrindinio pašaro nuolat kremta grūdus, jis gali lengvai priaugti viršsvorio. Tuomet mažinkite grūdų kiekį. Žalieji pašarai. Daržovės 20—35 g arba svorio triušiai apie 60 g. Vaisiai ir daržovės turi būti prinokę, sausi, sveiki žalumynai negali būti apdoroti chemikalais arba auginti prie gatvėsšvieži, neišvirti, nemarinuoti, nekonservuoti, neatšaldyti ir vėliau neatšildyti išimtis — bulvės.

Sausas pašaras. Yra labai svarbu kiekvieną dieną triušiui duoti tiek šieno, kiek jis suėda. Šienas yra būtinas triušio virškinimui ir dėl per mažo šieno kiekio augintinis gali susirgti. Šienas privalo būti kvepiantis, sausas, nesupelėjęs, ne dulkinas dulkės gali sukelti alergiją! Šienas kiekvieną dieną turi būti keičiamas šviežiu, net jei triušis ir ne viską suėda, nes nesuėsto šieno jūsų augintinis kitą dieną jau nebelies.

Triušiui kiekvieną dieną reikia daug šviežio vandens. Net jei gertuvėje dar yra vandens, vis tiek šį vandenį reikia pakeisti šviežesniu. Triušiams, kurie žiemą yra auginami lauke, per šaltas vanduo gali sukelti sveikatos sutrikimų. Geros kokybės produkcija gaunama tik iš grynaveislių triušių, kai tuo tarpu negrynaveisliai yra mažiau vislūs, jų kailiukai prastesni, mažesnė mėsos išeiga.

Triušių veisimas Paprastai triušiai lytiškai subręsta 3,5 mėnesių amžiaus, bet kergiami šiek tiek vėliau.

svorio triušiai

Vėlai bręstančių veislių pvz. Anksčiau bręstančių veislių triušiai didieji šviesiai sidabriniai, Kalifornijos kergiami 4 mėnesių, kai jų masė 2, kg. Patinus pirmą kartą kergti geriausiai sulaukusius mėnesių.

svorio triušiai

Neįmitę arba riebūs triušiai blogai poruojasi, patelės dažnai neapsivaisina, atveda negyvus arba silpnus triušiukus. Suaugusias pateles ir patinus patartina laikyti iki 3 metų, veislės požiūriu vertingesnius - iki 5 metų. Didesniuose triušininkystės svorio triušiai triušių pateles nėra naturaliai kergiamos su patinais, bet dirbtinai sėklinamos. Taip sėklinant yra gaunamas geresnis apvaisinimas, o vieno patino sperma galima apvaisinti iki penkiasdešimties patelių per dieną.

Be to, tai atlikti galima daug paprasčiau, o taip sėklinamos patelės gali padidinti savo vadų skaičių net iki 10 kartų. Tačiau sėklos paėmimui iš patino reikalinga speciali įranga. Kai triušių nedaug, patinui reikia skirti ne daugiau, kaip 5 pateles, ir triušius suporuoti per trumpą laiką. Poravimui patelė turi būti leidžiama į patino narvą.

Patinas per parą gali kergti 4 kartus. Rytą pirmiausia pas jį reikia reikia leisti rujojančias pateles jos būna neramios, jų išoriniai lytiniai organai paraudę ir pabrinkę. Jeigu apvaisinimas įvyksta patinas krinta ant šono savotiškai cypdamaspatelę reikia atskirti, o po pietų vėl pas jį įleisti pakartotinam kergimui. Ilga pertrauka tarp kergimų blogina patino gebėjimą kergti. Po kergimo triušio patelė perkeliama į savo narvelį, o po dienų vėl įleidžiama pas patiną kontroliniam patikrinimui. Kergimo datą ir patino vardą ar numerį reikia užrašyti lentelėje, pritvirtintoje prie narvelio.

Vasarą šieną galima keisti saulėje padžiovintų žolių mišiniu.

Triušių auginimas

Prie maisto pratinkite iš anksto ir venkite pokyčių Pirmąjį gyvenimo mėnesį triušiukai maitinasi motinos pienu. Pamažu pratinti juos prie kito maisto galima nuo 18 gyvenimo dienos. Pradėti reikėtų nuo nedidelių šieno ar sauso maisto kiekių, o, triušiukui sulaukus mėnesių, į mitybą galima įvesti ir vaisius bei daržoves, supjaustytus mažais gabaliukais.

  • Svorio kritimas kilogramui
  • Dekoratyvinis triušis | KIKA
  • Svorio netekimas maks 365
  • Triušiai-triušiena
  • Dekoratyviniai triušiai — mieli, smailiaausiai, ,5kg sveriantys padarėliai.

Jei namuose apsigyveno jau paaugęs triušis, labai svarbu išsiaiškinti, kuo jis buvo šeriamas nuo mažens. Dekoratyvinių triušių virškinamasis traktas yra jautrus ir itin sunkiai pakelia mitybos pokyčius, todėl rekomenduojama vengti maisto pasikeitimų.

Jei mitybos pokytis būtinas, maistą būtina keisti pamažu, naujus produktus įvedant mažais kiekiais ir juos palaipsniui didinant. Nepamirškite reguliarumo ir švaros Triušius būtina šerti reguliariai, o eksperimentai triušių racione yra griežtai draudžiami. Šokoladas, saldainiai, sausainiai, pienas ir jo gaminiai, mėsa ir jos produktai triušiams yra labai kenksmingi ar net mirtini. O antrasis yra palyginti maži triušiai, kurių pagrindinės savybės yra svorio triušiai brendimas ir svorio triušiai.

Ir veisimui galite pasirinkti bet kurią veislę. Svarbu tik tai, kad jis būtų pritaikytas prie vietos sąlygų ir vidutiniškai nepretenzingas. Tuomet veisiant triušius, teisingai pasirinkus, tikrai bus pelninga. Bet kuris pradedantysis ūkininkas, planuojantis dirbti su šiais gyvūnais, turėtų žinoti, kiek sveria triušis.

Mėsos poreikis bus garantuotas, nes triušienos nauda yra tiesiog legendinė, tačiau svarbu mokėti apskaičiuoti, į kurią parapiją reikia atsižvelgti ir kurią veislę pradėti, kad būtų užtikrintas pelningas verslas. Mėsa: bendra informacija Triušienos mėsa yra dietinis produktas, naudingas žmogaus sveikatai. Jis lengvai absorbuojamas virškinimo sistemos ir pasižymi didelėmis maistinėmis savybėmis. Jau nuo šešių mėnesių kūdikius rekomenduojama pradėti maitinti triušiena, kurioje gausu baltymų, mineralų, vitaminų.

Kalbant apie azotinių medžiagų koncentraciją, tik kalakutiena ir kiškis yra geresni už triušį, o ančiose ir kiaulienoje dominuoja riebiosios medžiagos.

Triušio skerdenos mėsos dietiniai rodikliai bus artimi vištienai, tačiau kokybės jie bus geresni.

Triušių svoris pagal skirtingų veislių mėnesius. Vidutinis įvairių veislių triušių svoris

Pagal vitaminų ir mineralų koncentraciją ir rinkinį, kaip teigia ekspertai, praktiškai nėra nieko geriau už triušienos mėsą.

Kur jį gauti? Iš tiesų, išsiaiškinę visus triušienos privalumus, visi norės žinoti, kur gauti tokį unikalų produktą ant savo stalo. Triušių fermų savininkai būtinai iš jų perka. Iš viso yra žinoma apie du šimtus gyvūnų rūšių, tačiau ne visos mėsos.

svorio triušiai

Daugelis garsių triušių yra skanios mėsos ir gražios odos šaltinis, tačiau kai kurie jų yra per maži, kad būtų naudojami maistui. Skaniausios ir sveikiausios mėsos galima gauti iš mėsos veislės. Šiuo metu ūkiuose auginami keli populiariausi triušiai.

INETA STASIULYTĖ - Mityba ir meilė sau - Sveikai su Vaida Kurpiene

Būtent jie yra parduodami. Kaliforniečiai Kiek sveria Kalifornijos triušis, žino daugelis ūkininkų - ši veislė šiuo metu yra viena populiariausių. Vidutiniškai skerdena atsuka daugiau nei 5,5 kg, kartais siekia net šešis. Veislė tinka mūsų klimatui, yra gerai auginama pramoninėmis sąlygomis, yra palyginti mažo dydžio, o mėsos kokybė yra puiki.

Vienas pagrindinių kaliforniečių pranašumų yra ankstyva branda. Jau penkerių mėnesių amžiaus patelės subręsta, kiekvieną kartą atsinešdamos dešimt triušių.

svorio triušiai

Kalifornijos triušiai yra švelnios ir skanios mėsos šaltinis, kuris tapo pagrindu klasifikuoti veislę kaip broilerį. Palyginti su kitomis veislėmis, triušio skerdena duoda didžiausią naudingą derlių. Gyvūnai išsiskiria gerai išvystytais raumenimis, trumpais kaulais.

Naujosios Zelandijos gyventojai Daugelis ūkininkų taip pat žino, kiek sveria šios veislės triušis - kartu su Kalifornijos Naująja Zelandija mūsų rajone jie aktyviausiai veisiami.

Vidutiniškai gyvas svoris yra iki 5 kg, kūno ilgis siekia pusę metro. Skiriamieji struktūros bruožai - cilindro formos kompaktiškas kūnas, plati nugara, gausu mėsos. Augimas ypač ryškus ankstyvame amžiuje. Šios veislės patelės yra labai derlingos, melžiamos, viena okrol duoda ūkininkui iki 8 triušių.

Pramoninis veislės veisimas leidžia gauti nepriekaištingos kokybės mėsą. Raumenys daugiausia išsidėstę šalia stuburo, šonkauliai yra suapvalinti, pečių ašmenys yra gana dideli. Raumenų pluoštai apatinėje nugaros dalyje ir šonuose išsiskiria didžiausiu tankiu, nors tankumo visame kūne pakanka kalbėti apie aukštą kokybę. Baltų ir vokiečių milžinai Abi šios veislės laikomos geros kokybės, o jų mėsa yra skani.

Balta yra gera jo pasirodymui. Jie priklauso mėsinių triušių mėsos odai.

Patelė augina iki 15 jauniklių viename okrolyje. Skiriamasis veislės bruožas yra nepretenzingas, nereikalaujantis sąlygų.

Baltasis milžinas puikiai įsišaknija mūsų valstybės klimato sąlygomis. Tai didelis gyvūnas. Atsakymas į klausimą, kiek sveria šios veislės triušis, gali nustebinti - kartais masė siekia 12 kg!

svorio triušiai

Kūnas yra masyvus, gana platus ir iki 70 cm ilgio. Skiriamasis bruožas yra galingas skeletas. Kaip ir baltieji, vokiečių milžinai gamina turtingus mėšlus - iki 12 triušių vienu metu.

Pilki milžinai Ši triušių, skirtų mėsai, veislė priklauso mėsos odos tipui. Gyvūnai yra gana dideli, o jų mėsa vertinama kaip maistinga ir skani, aukštos kokybės.

Patelių vaisingumas yra viena iš priežasčių, kodėl jūsų ūkyje pasirinkta tokio tipo triušiai. Vidutiniškai vienas okrolis duoda 12 jauniklių. Skiriamasis bruožas yra aukštos kokybės jauniklių maitinimas.

Jauname amžiuje pilkosios milžinai greitai auga, efektyviai ir per trumpai svorio triušiai. Vidutiniškai svoris siekia 7 kg, o gyvūnas subręsta iki septintojo gyvenimo mėnesio. Ši triušių veislė, skirta mėsai auginti, yra nusipelniusi pagarbos: jai būdingas ir galingas skeletas, ir nepriekaištinga konstitucija.