Apie pirmųjų mėnesių svorio augimą kalbamės su akušere Ieva Girdvainiene, www. Nuo 20 savaitės rekomenduotinas prieaugis yra apie 2 kg per mėnesį. Sveikas, lėtai svorio priaugantis kūdikis Dovilės Linkuvinenės nuotr. Kiek reikia kilo kalorijų per parą? Maisto kiekio skaičiavimo rekomendacijos Nuo 10 gyvenimo paros iki 2 mėn. Sveikatos apsaugos ministerija SAM primena, kad siekiant gerinti vaikų mitybą bei užtikrinti jos pilnavertiškumą, nuo m.

Daugiau informacijos apie papildomus maisto medžiagų poreikius nėštumo laikotarpiu.

Nėštumas ir svoris: ginekologė įvardino ribą, kurios nereikėtų viršyti

Nemažai moterų pirmuosius tris nėštumo mėnesius vargina pykinimas bei rytinis vėmimas, todėl svorio prieaugio problema nėra tokia reikšminga. Kūdikis labai mažas ir liesas, bet visiškai sveikas, tam tikrais atvejais gali būti sulėtėjęs augimas dėl augimo hormono deficito. Serga liga, kuri veikia augimo hormonus Dauno sindromas.

svorio prieaugis

Gauna nepakankamai maistingųjų medžiagų dėl ligos, kuri trukdo pasisavinti maistą viduriavimas, celiakija, diabetas, šlapimo takų infekcijos. Nėštumas vyresniame amžiuje: medikė įvardino, koks amžius tinkamiausias susilaukti vaikų 95 — Vieni sako, kad nėštumas yra tas laikotarpis, kai moterys gali atsipalaiduoti ir neskaičiuoti kalorijų, kiti vis tik tikina, kad svoris yra svarbus ir reikėtų paisyti skaičių ant svarstyklių.

Tai kaip gi yra iš tiesų?

Tėvai, kasdien matydami kūdikį, nepastebi jo augimo, ir apninka abejonė — gal jam trūksta maisto? Apie pirmųjų mėnesių svorio augimą kalbamės su akušere Ieva Girdvainiene, www. Vieni gydytojai nustato, kiek konkrečiai turi sverti kūdikis, ir be reikalo gąsdina. Kiti, atvirkščiai, laikosi teorijos: jei mama žindo, tai kūdikio svoris nesvarbu.

Laikytis griežto režimo tikrai nereikėtų, bet prieš dedant kiekvieną kąsnį į burną reikėtų pagalvoti, ar jis yra vertingas. Jei motyvacijos maitintis sveikai prieš tai moteris neturėjo, nėštumo laikotarpiu ji turėtų atsirasti.

Mėnesio kūdikio svorio prieaugis skaičiuojamas nuo jo gimimo svorio. Taigi, jei naujagimis svėrė 3,3 kg tada jo svoris buvo nukritęs iki 3,15 kg, po mėnesio, kai jis svers 4,1 kg, bus priaugęs per mėnesį g. Jei svoris neauga Kartais gali būti, kad maitindama tik savo pienu mama nepastebi, jog kūdikis nepriauga pakankamai svorio, bet tai turėtų pastebėti vaiko gydytojas. Būna, kad tėvai nieko nenujaučia: vaikas ilgai žinda, auga ramus, o pasvėrus poliklinikoje paaiškėja, kad svorio beveik nepriauga.

Reikėtų labiau kreipti dėmesį į tai, ką valgai, kaip valgai ir kada valgai. Juk jumyse auga nauja gyvybė.

svorio prieaugis

Nepaisant to, kad per nėštumą nėra rekomenduojama priaugti 20 kg ir daugiau, moterys ir toliau tą sėkmingai daro Gydytoja Viktorija Navickienė — Koks yra minimalus ir maksimalus rekomenduotinas svorio prieaugis? Nes jei moters kraujo, šlapimo tyrimai geri, vaikas vystosi gerai, atitinka savo gestacinį amžių, nieko blogo, jei svoris neauga.

svorio prieaugis

Bet praktiškai vaikai, kurie gimsta mažo svorio, greičiau priauga, tarytum norėdami pasivyti savo stambesnius draugus. O stambaus kūdikio svoris per 5 mėnesius gali ir nepadvigubėti.

  1. Ilgalaikis svorio metimas beveik neįmanomas
  2. Nėštumas vyresniame amžiuje: medikė įvardino, koks amžius tinkamiausias susilaukti vaikų 95 — Vieni sako, kad nėštumas yra tas laikotarpis, kai moterys gali atsipalaiduoti ir neskaičiuoti kalorijų, kiti vis tik tikina, kad svoris yra svarbus ir reikėtų paisyti skaičių ant svarstyklių.
  3. Kiek svorio turi priaugti kūdikis?

Vidutinio svorio kūdikis pirmaisiais 3 mėnesiais priauga apie g per mėnesį — g per savaitę. Aišku, vieni sveiki vaikai priauga svorio mažiau, kiti — daugiau.

svorio prieaugis

Iki 6 mėnesių vidutinis svorio prieaugis sumažėja iki g per mėnesį — g per savaitęnuo 9 iki 12 mėnesių —dar labiau —iki g per mėnesį 60—80 g per savaitę. Kaip sverti kūdikį?

svorio prieaugis

Visi naujagimiai yra sveriami iškart po gimimo, kartais jie papildomai pasveriami išrašant iš ligoninės, t. Vėliau sveiki kūdikiai yra sveriami maždaug kartą per mėnesį, profilaktinių apsilankymų pas gydytoją metu. Yra pastebėta, kad dažniausiai daugiau svorio per mėnesį priauga gimusieji mažesnio svorio kūdikiai.

Tačiau ne visada.

svorio prieaugis

Ūgio ir svorio skalės, kuriomis vadovaujasi pediatrai, turi labai dideles ribas. Pavyzdžiui, nieko keista, kad sulaukęs pusės metų vienas vaikas sveria 6, o kitas — 8 kg.